Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори
Slatkaristika

Slatkaristika

Zholta shtampa

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Пиши дека Саф фрлија први винил на балкан
Пиши капа им симнува твојот едо мајка
20 години во рапот Аго,Темната страна
Колку јако само звучи таа ствар во теретана
Пиши дека Џака има 100 албуми
Чекај за Џака си чул ли?Страмота е да се чудиш
Пиши дека не е се исто кај Кланот Исток
Работат на соло проект и Марчо Деко и Видо
Не се више екипа со Пука Козметика
Ликови за памтење во рапот како јунаци во епика
Па пиши нешто за СТР2,
Да си растел во населба би ги закачил на насловна
Струја,Славе и Коце јадат винил ко кекси
Луѓево се мадафакери дајте им статуетки
Нема пичиња на подиум кај Чваре,нема
Пушта тешко страње те поштуем царе
Сите го серат Панчо не се замарај стари
Хејтери љубоморат дека правиш највише пари
Пиши дека нема брзи МС-а ко Грин Аут
Неможам да ги пратам копилињата кинат
Но за дечково сум озбилен,плачат за негов моб
Најдобрите пички факат ги ебе Тони Зен
Дџ Бугеман класика фор ју бро
Пиши дека Дџ-ов има иста фаца ко Снуп Дог
А кој го кува најдобриот бит
Што и да се деси мојот прв човек е Скит
Имаме најдобар Хип Хоп и гниеме дека сме пички
Нема слога дека не ложат муабети и причи

Господине Жолта Штампа
дали треба твојата статија со руч4ек да ја трампам
ма твојот печат не е мојот фетиш
јас сум урбано копиле не сум естраден уметник
Господине Жолта Штампа
Веке стварно ми е преку кур од твојата штампа
Фејт Џет сет иди у курац со нив
Веке се досадни чкарт курвите со силикони

Ало,Ало...ало Слаткар?Слаткар ново лисиче будало? Да
А мене ми се јави новинарката на Свет
И ми вика:Тони Зен добииваш на публицитет
Изјаиви дека е ваков и онаков
Чекај малце бе Тони ми е другар-нема везе ако
Мислев ќе ме прашаш нешо околу музика
Знаеш каде припаѓам најбитна ми е екипата
Епа топ,ќе ве сликаме во боксеричиња
Има мн суви дај да се попотат пичиња
Или може како го викавте вие она Хардкор
Да те сликам како сереш позади трансформатор
Ми требаат слики текстот не е битен
Сме те фатиле како коваш некое добро пиче
....фотка ко што си кај тебе во кола
Кажи ми што ауто возиш?
Неам кола.Молам!!
Чекај да се вратиме на хардкоров
Ќе се искењам насловната нека ти биде говна
Сликај!!!

Господине Жолта Штампа
дали треба твојата статија со kyp да ја трампам
ма твојот печат не е мојот фетиш
јас сум урбано копиле не сум естраден уметник
Господине Жолта Штампа
Веке стварно ми е преку кур од твојата штампа
Фејт Џет сет иди у курац со нив
Веке се досадни чкарт курвите со силикони.

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika