Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори
Slatkaristika и Toni Zen

Slatkaristika и Toni Zen

Ne Me Zamaraj

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Слаткаристика будалоо, Тони Зен Зен Зен Зен Зен.
Слаткаристика будалоо, Тони Зен Зен Зен Зен Зен.
Тамаристика будало.

Не ме замарај, немој да ме замараш.
Не ме замарај, не не не не не ме замарај.

Преку ден на кафе мафе, навечер пичиња мичиња,
во хеланки тесни, фармерки кратки сукничиња.
Кога сакам да кулирам не ме замарај сакам тишина,
опушти се и слушај Тони Зен и Слаткаристика.
Па дојде наше време ова е наша Hip-Hop ера
џаболебари серат а ние правиме атмосфера.
Не замарај одмарам извини друг пат ќе те барам
немој да ме провоцираш пошто знаеш не се карам.
Ние сме high, high, не сме low, low
никад доле ниско само горе високо.
Удри не со ритам ние вракаме со flow, flow.
Дигни два прста у вис и кажи само YO YO.
Ние сме џокери у покер највеќе шиткаме карти
после настап само спанаќ заеби After Party.
Правиме песни за да не е досадно,
не замарај у гужви сум обрати ми се покасно.

Не ме замарај, немој да ме замараш.
Не ме замарај, не не не не не ме замарај.(x2)

Добарден напуштени луѓе нема напето,
чекај, чекај пред да почнам да си го допијам кафето.
Чуф некој сере дека сум шолвенист,
немој да кењаш мужите 100 пути сум ги понижал.
Ја само реално кажувам како стојат работите
Некои викаат сум отиден и погано копиле.
Земавме све Слаткаристика и Тони Зен
било каде и да сме
а ти лигуш гони се
прво серат па пушат кур.
Не ме замарај брат извини ме у гужва сум.
Напорно работам, а Тони веке е директор
мадафакери од гето пораснати на бетон.
Ако немаш предлог и комбинација
не ме напињај не ме ни се јавувај.
Ало братче да се видиме, класика
Покрај вакви лицемери сега ја сум бил неваспитан.

Не ме замарај, немој да ме замараш.
Не ме замарај, не не не не не ме замарај.(x2)

Слаткаристика будалоо, Тони Зен Зен Зен Зен Зен.(x4)

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika и Toni Zen