Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори
Slatkaristika

Slatkaristika

Shopping

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Шоп Шопинг Шоп Шопинг (x2)
-Kaжи ми како ми стои ова?
-Профи Профи Профи, ме знаат сите како дрскиот МЦ
Товарен ко магаре со розови Кеси

-Ало?
-Ајде станувај сонце денот е прекрасен надвор не чека сонце
-Чекај да пијам кафе не можам да гледам
-Ајде бе облечи се ќе пиеме у центар,идеме прво на кафица
-Ја би кафе и кец немам папири барај трафика
Рол,паф, океј идеме одма
-У последно време Марко сум нула со гардероба
Леле еве го моето омилено парче,
ајде влези со мене немој да глумис ХЦ
-А у нутра само жени ја опасен репер
сите гледаату мене се почуствував ко педер!
Пет саати се тртка се мртка
Ајде бе скапафме
-Сега немој да ме брзаш
-Конечно излеговме и не купи ништо
ај у курац од карши уште еден розов излог.

Шоп Шоп Шопинг Шоп Шоп Шопинг (x2)
-Kaжи ми како ми стои ова?
-Профи Профи Профи, ме знаат сите како дрскиот МЦ
Товарен ко магаре со розови Кеси (x2)

Чекај што е многу е многу
Немој да се понашаш ко да си на шопинг во Солун
Марче ти кажав прееска немој да глумиш хардкор
Стигна нова колекција на цвикери во Манго
Леле какви се, прво анфас па профил
нели ми стојат фраерски?
-Профи Профи Профи
-Ај да се вратиме до мис сиксти
-Она пробува ли пробува ја висам како мисир
-Ај да поминеме до интимисими
сега влези со мене немој пред излог да мисириш
-ДОлен веш? Оу не ! Иди курац ја фурам кај тони зен
у soul wear да си купам некое нигерско парче
патиче дуксче маиче капче
-Баш си кретен
-Знам дека сум кретен, ја сум кретен шо уствари излегов со тебе
На не испланирано..

Шоп Шопинг Шоп Шопинг (x2)
-Kaжи ми како ми стои ова?
-Профи Профи Профи, ме знаат сите како дрскиот МЦ
Товарен ко магаре со розови Кеси (x4).

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika