Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Jo, Здраво Марко, се надевам твој е профилов
Пред да те чујам тебе, ја мразев хип-хоп
Извини ако те замарам
Ко што гледаш јас се викам Сара
Леле од возбуда не знам што да ти напишам
Сакам да ти кажам дека те разбирам
Не си ласкај, не сум некоја што сака да те ебе
Сакам да ти кажам дека се соживувам со тебе
Мајка ми е невработена
Плачам увек кога ќе ја чујам "Да полетам"
Едвај крај со крај спајаме
Татко ми стечаец во Железара е
Е затоа ја сакам "Што кур бараш ти со мене"
Бившиот го прашав "Што кур бараш ти со мене?"
Намазано лигле што не разбира
Пред година дена му раскинав, а сеуште ме напиња
Референца на ушта една позната песна на Слаткаристика — „Што Кур Бараш Ти со…
Те сакам

Приказна раскажана од збор до збор
Mногу прашања, но без одговор
Ти ми требаш да се утешам
Да си помогнам сама не можам

Марко, си фатив нов дечко, многу е личен
И нималку сличен на бившово лигле
Неам веќе момче, сега имам момак
Прв пат ги осеќам пеперутките у стомак
Си знае, му кажав
"Те сакам скоро колку Слаткар"
Не е љубоморен, ми одговара
А најбитно од се и он те обожава
Но дила ХГ и работи ко шанкер
Градско дете, да го видиш го знаеш, многу е фраер
Се слагаме и исти работи сакаме
Значи како да ти кажам, се сакаме
Се сакаме највише на свет
Ради тебе му купив бројче на 075
Многу пичиња му ѕвонат и бившата го замара
Мислам дека ме вара, кажи ми што да правам
Те сакам.

Приказна раскажана од збор до збор
Mногу прашања, но без одговор
Ти ми требаш да се утешам
Да си помогнам сама не можам

Марко, тебе кур те боли за мене, капирам
Али морам да ти кажам дека раскинав
Џабе сумљав у бившата, не ме варал со неа него
Со келнерката што работи со него
Курва гнасна
Кога ќе дојдев кај нив на работа увек ме тргаше на страна
Ко да ми е најбоља другарка
И ми збореше колку он ме сакал
Нејќам да верувам во нејзиниот муабет
Но се фалела по другарките дека се мувале
А он се вади и несака да признае
Вика дека муабетот го пуштила за инает
Она му се пуштала веќе некое време
А он ја одбивал пошто бил заљубен у мене
Го чекам „Новиот албум“
Ваљда утеха и решение ќе најдам таму
Те сакам

Приказна раскажана од збор до збор
Mногу прашања, но без одговор
Ти ми требаш да се утешам
Да си помогнам сама не можам

Здраво Сара, не ме замараш, не се замарај
Ја решив преку песна ова да ти го кажам
Да се живи и здрави твоите стари
Постојат ствари што не се купуваат со пари
А ти си засекирана за дечкото
Мене тоа искрено ми е смешно
Но тебе те јаде тоа што го рекла
Некоја курва клета што вероватно и сметаш
Извини, али жените се курвишта
И мужите се курви, али жените се курви со умисла
Има еден филм со Beyonce
Види ја курвата колку испланирано ја вози, глеј го филмот
Ќе и биде слободен ако му раскинеш
Така успеала да ви расипе
Суетата на страна, ако го сакаш
Кажи му Те сакам поише и од Слаткар
Те сакам

Приказна раскажана од збор до збор
Mногу прашања, но без одговор
Ти ми требаш да се утешам
Да си помогнам сама не можам.

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika