Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Јас не сум дуван, напињам и ти си нервозна
Се ми е опуштено, а ти си ми нервоза
Веќе со години, месеци, со денови
За сите наши фрки, сереш само јас сум крив
И неможам повеќе да се трудам
Дали си задоволна, ти не си крива, не ти судам
Некад, бев на врвот, а сега сум доле
Неможам да се борам со нашава болест
Љубов, ти ме натера ко дете да се расплачам
Љубов, ти ме натера да љубам, а да баталам
Љубов, ти ме натера да бидам олку суров
Љубов, а ти ме натера да не боли курот, за љубов.

Ти ме натера да бидам слаб на проблемот наш
Ти ме натера да бидам сам понекогаш
Ти ме натера да неможам да бидам фин
Mе натера да гледам хорор, место мојот филм
Но сепаk, денеска сум среќен poveke од било кога
Ти, сфати ли? Не ме барај зошто таква си
Сама си ко секогаш со некој факер
Уште една причина да сакаш мене да ме најдеш
Но, нема вечерва и нема никогаш
Дроља само еднаш стануваш и дроља си засекогаш
Јас, не сум реалност во твојот сон
Не сум како факерот твој, искористен куртон
Не сум веќе слаб на солзите и сексот како некад
Не сум тој што го знаеш, стана име мојот прекар
Сега сфати, што имам да кажам
П.С. Да знаеш дека сега не те лажам, јаа.

Јас не сум дуван, напињам а ти си нервозна
Се ми е опуштено, а ти си ми нервоза
Веќе со години, месеци, со денови
За сите наши фрки, сереш само јас сум крив
И неможам повеќе да се трудам
Дали си задоволна, ти не си крива, не ти судам
Некад, бев на врвот а сега сум доле
Неможам да се борам со нашава болест
Љубов, ти ме натера ко дете да се расплачам
Љубов, ти ме натера да љубам, а да баталам
Љубов, ти ме натера да бидам олку суров
Љубов, а ти ме натера да не боли курот, за љубов.

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika