Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Јас сум окото на генарацијата што нема видено војска, татко ми би рекол "Вас ве правеле со мочка!". Ако е тоа точно(точно), тогаш логично е ти да си мочко. Стануваме полукави од старите-доказ, не веруваме во чесен збор, веруваме во чесен нотар. Дознав дека имам право на право , но можда некад ни правото не е у право. Имаш право(имаш право), нема правило(нема правило), ќе се заебеш ако постапиш правилно. Но,но,но чекај вака не не учеа од дома(од дома), "Сине биди поштен и биди добар!". Боље да ме учеле- "Сине биди глуп", можам да ве послушам но за кој кур кога си имам работа со олош "Добро бе сине"
Не е ни доволно, далеку од добро. Али ја сум фер дечко играм фер игра, али и да нема фер игра никад не би кажал не играм. Способен си или не си. Имаш срце или, или имаш лешник. Паметен си или глуп. Добиваш ЕЕЕЕ...или добиваш УУУУ... Имаш идеа, или, или немаш. Или ебеш или те ебат!- Бирај!

Ја сум создаден да направам-Милион, моето да си го наплатам-Милион, желби
неостварени-Милион, начини има за да бидат остварени-Милион!

Порано сањав да го чујам демото на радио, сега сањам да го чујам ехото на стадион
Амбициите ми растат ко што растам ја, но ако ја пречекорат чергата под казна дома ги затварам. "Седи доле!" почињаат да ржат и лаат, они предосеќаат, они знаат, крив сум!
Така сум ги научил ја сум куче, не се задоволувам со ништо освен уште! Јаче, братче долго те нема гази ги, еби ги, фали муж у куќа децава се стварно немирни. Нема да газам преку лешеви, ќе газам преку живи луѓе што после мене ќе бидат лешеви. Имам безусловна желба за живот братче, пошто желбата е услов за живот братче, нема услови само ако си идиот, мојот град почиња да брои милион. Во Скопје е филмот, Ново лисиче е порно, но за моите деца земав комедија на Водно, хахаха...има само да се смеат- Чао туго! Да те упознаам со неа-Здраво љубов! А љубовта е увек вржана со среќата, заедно со парите се гушкаат во вреќата, а вреќата ја носам на грб како Дедо мраз, животот е преубав и предобар!

Ја сум создаден да направам-Милион, моето да си го наплатам-Милион, желби
неостварени-Милион, начини има за да бидат остварени-Милион!

Градот мој сега брои-Милион, милион! Братот мој сега брои-Милион, милион x4.

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika