Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Седам дома се нервирам, не функционирам, неќам да мислам, а мислам дека друг те има, а лажеш и правиш филмови, незнам како за некои ствари сум видовит.
Седам дома се нервирам, не функционирам, играш игра што јас неќу да ја играм. Во што и да кажеш ти ја сумљам, се фурам, ма не се фурам, ти си...

Курва, а не си свесна за тоа дека си Курва, повеќе не ти ни ѕвонам дека си Курва,
класична Курва, не ми се верува дека се заљубив во тебе!

Седам дома се нервирам, не функционирам, решив да ти пишам песна али немам рима, тоа е доказ дека си неинспиративна, празна и никаква, г'нса, р'ѓа и гнида.
Седам дома се нервирам, а незнам зошто, незнам зошто боли толку силно, толку јако, кога си никаква, празна, скапаница, трула, вероватно ја сум се заљубил во...

Курва, повеќе не ти се јавувам, ти си Курва, што не дава да се заљубам јас во друга, па ти си Курва, не ми се верува дека сум уште заљубен во тебе.

Ао, душа боли свесно трчам ко будала, само пушташ води лесно можам да се удавам. Се давам, пошто све ти давам, ми фали да ти ги препишам уште авторските права. А можеби и треба, песнава е твоја, ја се заебав, полетав без да вржам појас. Пошто верував во нас, љубовта ќе остане, се осеќам ко рокер пропаднат и очаен што чекори по стари патишта, нема потреба да мислам, а пак мислам дека, дека и двајцата се мислиме, неможам да си ги средам мисливе. Мисли као: "100% сега мисли на мене", мисли као: "100% сега со друг се ебе!". Не сум повреден иако крварам, можеше да бидеш првата дама, али сега си првата...

Курва, а не си свесна за тоа дека си Курва, повеќе не ти низвонам дека си Курва,
класична Курва, не ми се верува дека се заљубив во тебе!

Курва, Курва...

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika