Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори
Slatkaristika

Slatkaristika

Kolko e dobro da si raper

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

На времето навлечени на Чиста Околина
постарите емсиа сањаат за ел пи ко за виза.
Раперите се во криза, е сега више не се!
10 години понижење па не сум више дете.
Ете имало љубов, но сега љубовта е фејк
на пропали уметници кафана не им бега не!
Знам е смешно, но кешот го врти светот
мене некако тешко дека бев растен на бетон!
Постарите ме советуваат ко увек
мислат уште сум дете, ми викаат куре.
Направи нешто комерцијално ( за девојки нешто )
стани озбилен дечко, многу пцуеш бато.
Јебига не бирам гадости претпоставени ми се
добивам љубов од сите, мојот ракопис е искрен.
Уф колку е добро да си Хип-Хоп
ставаш све на кур и кур не те боли за ништо.
А децата сакаат да бидат баш како нив
два мајка, партали бит рокаат Слаткар и Скит.
Не ја заборавам репликата на Деко ( почит кон него )
ако стигнеш, дели го со твојата екипа кешот.
Каде и да сме рокале и да не сме добро платени
со луѓето сме кул, остануваме пријатели.
Зошто една ствар те прави уметник
за да стигнеш до ебење, треба да поминеш петинг!

Уф колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро немаш поима брат, додека глумат сите фини ние јадеме гована!

Уф колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро кога удараме јако опуштено бачко, заеби краватица и сако!

Јас сум гатанка, ти не си гатанка
влегов длабоко неможам да се вратам брат.
Едно време дојде Мече да искочиме ми рече
реков ти си ми безвезе, ја се навлеков на Шеф-Шеф.
Полн со гнев бев, а немав поима зашто
ги пцуев Џака и Аго, чув дека серат за кланот.
Ха ха ха, а сега ми е смешно
не ме занима кој што рекол, ме занима само кешот.
Амбициозен ко Желе, ЌЕ НАПРАВАМ СЕ
ова е моето време, ќе направам кеш.
Напорно работам и нема срамота
ти немаш појма колку е добро
кога љубовта ти станува работа.
Ги плаќа твоите сметки, но чекај малце
да не се помешаме братче сум осетил мешање малтер.
За некого сум клошар и наркоманчина
јас сум џанкер за луѓето што се симнати од планина. [ СЕЉАЦИ! ]
Не значи дека сум издрогиран, ако ме видиш
дека д'ткам, пцујам и дека сум пијан.
Кога рокам на бина пичиња урлаат ко луди брат [ ТЕ САКАМ! ]
знам лепото, Слаткаристика убива!

ИДЕМЕ!

Уф колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро немаш поима брат, додека глумат сите фини ние јадеме гована!

Уф колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро кога удараме јако опуштено бачко, заеби краватица и сако!

Ми се смееа дека ми се гледал газот
а сега истите се ложат дека сме најјачи фазон. [ ЖЕНИ! ]
Не ги разбирам ни самиот
некад бев само сладок, а сега сум баш најубавиот!

Уф колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро немаш поима брат, додека глумат сите фини ние јадеме гована!

Уф колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро да си рапер, колку е добро да си рапер!
Колку е добро кога удараме јако опуштено бачко, заеби краватица и сако!

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika