Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Ја имам полно срце љубов,љубов полна тетратка
еден од малкуте MC-ја што добиле шанса да играат профи
и да рокаат слободно,се сменија работите откако потпишав договор
брат, улета JJ ми рече:Братче вози си го филмот но вози го во BMW
Ја сум скромен дечко не ми треба скапа кола,ми треба само волан
пошто нозеве ме болат.Сум прошол свашта и стварно сум уморен,не
перцепирам коментари ко глувонем,ширам хип-хоп култура од град до град
тонот и мајкот ги спаја мојот автопат,прашуваш како брат мислиш ми е
лесно?!Покрај сите притисоци да му се мочам на ќешот,МС-јата што се аут
глумат Underground мислат со јадење гомна ќе улетаат на скаут, не сте мета
на аплауз и никад нема да бидете,мора да персираш,респектираш и да бидеш

фер.Искрено врвот е мизерен не ме занима кровот уживам у дворот на приземје
Горе увек нешто прокишњава,мислам само на цифри затоа доле мотив барам и без
разлика колку ќе добијам веќе не пишувам поезија пишувам историја

Талентирани деца чекаат ТВ шанса
смело идат кон целта,музичка ренесанса
без шминка и пластика кешот стигна и замина
работат за да останат и постанат класика
Слаткаристика:
Морам нешто да напоменам
ја не работам за победа
плус да ве опоменам
шаблонот ми пречи и работам за да го променам

Некад сум капнат,не не некад сум напнат и уопште не ми се иде на настап
но знам дека платиле карта милион отворени срца чекаат на Слаткар
Ја сите би ги гушнал но треба да ме начекаат кога ќе бидам отворен ко булка
се е кул брат,правиме пари но страдаат мозок,јетра и пукаат капилари
Илјадници пички дрско буљаат у мене ех да имам време искрено,сите би ги ебел
Некои се free а некој се со дечковци,не биди неваспитана еби си се со дечко ти
Знаеш ја сум фин дечко,оправдано безобразен твој филм дечко плус млад,песпективен
и независен но многу работам на страна ќе ти фали внимание.Најскупа е мојта нервоза
сите го сакаат Слаткар затоа Марко нема девојка,се плашам до степен што станувам
параноичен притисокот потекнува од желбата за поише.Не се задоволувам со малце
јебига таков сум братче за некои работи сум алчен,без разлика колку ќе добијам
веќе не пишувам поезија,пишувам историја!!

Талентирани деца чекаат ТВ шанса
смело идат кон целта,музичка ренесанса
без шминка и пластика кешот стигна и замина
работат за да останат и постанат класика
Слаткаристика:
Морам нешто да напоменам
ја не работам за победа
плус да ве опоменам
шаблонот ми пречи и работам за да го променам.

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika