Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори
Slatkaristika

Slatkaristika

Kе направам се

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Ќе направам се,
кажи ми брат што ќе направиш
ќе направам се,
кажи ми брат што ќе направиш
ќе направам се,
кажи ми брат што ќе направиш
ќе направам се,
Желе кажи што ќе направиш

Секоја промена е тешка
дали можеш да се смениш
прашање е дали веруваш во себе колку цениш
после се, барем не но дали сеуште е бед
кажи ми дали си среќен со тоа што си прошол се
мислев дека животот ќе биде ноти но
што е тогаш сонас во сите тие ноќи што
сме доведени до работ од крајот од патот
дали да продолжиме така со нашиот живот краток
го сакаме она што не ни припаѓа нам
а никој не е спремен да продолжи сам
и дали може да сте среќни заради вас
дали допира до сите песнава и мојот глас
ни јас неможам да разберам баш се
се трудам да направам само добро да е (добро да еее)
дали си спремен за љубов да мразиш
кажи ми дали си среќен кога од себе се пазиш
јеа КЕ НАПРАВАМ СЕЕ !

Излегов од тој ограничен свет
и јас некад ко нив ограничен бев
сеуште пишувам за мојата улица
сепак растам и сваќам што значи музика

Како што кажав животот ме научи да бидам цврст
сеуште со главата горе сеуште среден прст
сватив дека сум среќен со мали нешта
што ме прави да сум поголем после секоја песна
спремен, сега сум спремен сега сум свесен
сега ќе направам се само да останам среќен
но не заборавам како било кога беше бед
како боли како е да бидеш мек
но брат имам само една шанса за да победам
затоа не престанав во себе јас да верувам (да веруваш)
и не заборавам од каде сум со кого бев
сватив дека се е релативно се ќе помине
се ќе заврши исто како песнава
исто како тажна приказна, драма и претстава
и после сето ова не останувам вечен
затоа ќе направам се да бидам среќен
ЌЕ НАПРАВАМ СЕЕ !

Излегов од тој ограничен свет
и јас некад ко нив ограничен бев
сеуште пишувам за мојата улица
сепак растам и сваќам што значи музика.

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika