Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Ме боли кур, ме боли кур, ме боли кур...
Ме боли кур за тебе, тебе, тебе и за тебе.
Ме боли кур, кој е педер и која со кој се ебе.
Ме боли кур кој е тепач или кој кого тепал.
Ме боли кур кој е куртон и пичката му ја ебат.

Ма дај, дај, дај, дај, дај не ми сери. Ме боли кур кој е главен и се шета како шериф. Ме боли кур, не си видел само си чул, знаеш дека за такви ствари ме боли кур. Ме боли кур, тоа е муабет, класичен муабет, ништо не прават едино само муабет. Као имаме муабет, као се слушаме, не ми ѕвони пошто баш за се...

Ме боли кур вие што мислите,
Ме боли кур, ма сите исти сте,
Ме боли кур, ваков и секаков,
Ме боли кур, тачно и нетачно*2

(ме боли кур, ме боли кур, ме боли кур, ме боли кур)

Ме боли кур кој е криминалец и кој го таста.
Ме боли кур кој лапа дека е близок со власта.
Ме боли кур кој дудла сегде за да биде ѕвезда.
Ме боли кур кој со гратиси пуни цела арена.

И ја, ја, ја едно време станав тетка, ме боли кур, информации пуна датотека, ме
боли кур, а ништо не сум видел само сум чул, за такви ствари брат почна да ме боли кур. Ме боли кур кој ќе лапа тендер, а кој сања тендер, истиот муабет денес го чув и ја на беребер.
Имаме муабет, ќе ти кажувам, не ми збори пошто баш за се...

Ме боли кур вие што мислите,
Ме боли кур, ма сите исти сте,
Ме боли кур, ваков и секаков,
Ме боли кур, тачно и нетачно)*2

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika и Gjeorgji Shareski