Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

 
FM na na na na naa eeeeee slatkaristika od klub do klub toksikologija budalo oke oke

ФМ, не ме пуштаат дека пцујам ко копиле. А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен. Сакам да пцујам, и цензура не ми треба. Јас сум само искрен и остај ме да си пеам. Еј,здраво здраво! Мило ми е ја...
ФМ, не ме пуштаат дека пцујам ко копиле.
А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен.
Сакам да пцујам, и цензура не ми треба.
Јас сум само искрен и остај ме да си пеам.

Еј,здраво здраво! Мило ми е јас сум Ветерко.
Истата фаца што беше искривена во петокот.
Знам дека ме знаеш, сум бил во твоето диско.
Таму пичиња мрдаат гз со в бит на хип хоп.
Незнаат да пеат, се дерат на глас.
What'cha know about me?!
Курво не се дери! Магла!
А јас направен Гоце Арнаудов.
Пијан си гурам во гужва и го пцујам клубот.
Мозокот ми е на пауза од зелени срања.
Малолетни деколтиња - Буљам како мањак.
Малолетна пијана пичка и излегла цела цицка.
Уживај, баш си пичка.
:- Еј здраво како си? Леле, каков си!
Сакам да ти кажам дека ти и Скит сте најдобри!
Пофалби, ласкања и све остало.
Беше толку диретно - Ме фати за моето мочало.
А све гледала бившами од карши.
Почнаа да летаат флаши и чаши.
Малолетна крвава пичка
Ти фали само чалма и пак ќе бидеш пичка.

ФМ, не ме пуштаат дека пцујам ко копиле.
А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен.
Сакам да пцујам, и цензура не ми треба.
Јас сум само искрен и остај ме да си пеам.

Ја сакам само да си да си пеам.
Остај ме да си пеам.

Десила се десилица! Па кој кур?
Вечерта продужува. Идеме во нов клуб.
А тамо само VIP фаци.
Не не пуштаат на врата дека сме пијани фаци.
Не ми глуми шериф. Ќе ме пуштиш!
Вратарот ми вика: Ќе те рашљакам немој да се курчиш!
Одеднаш ја снема цела нервоза.
Извини! Влези. - Изгледа ме позна.
А у нутра, смрди на пудра, испотени мишки - урлаат у гужва.
Нешколувани, прости глумат VIP.
Пички качени на маса - пијани.
А и јас не сум нешто подобар. Му се исповратив у ајнцер на сиротиот конобар.
Извини брат! Пијам уште едно пиво и идам право на клиника...
А музиката усфари си нема везе. Хаус верзија Candy Shop од 50. Ми фалеше уште Фифти Сент. Пивото на екс и бичиме.

ФМ, не ме пуштаат дека пцујам ко копиле.
А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен.
Сакам да пцујам, и цензура не ми треба.
Јас сум само искрен и остај ме да си пеам.

Ја сакам само да си да си пеам.
Остај ме да си пеам.

Не ме пуштаат дека пцујам ко копиле.
А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен.
Сакам да пцујам, и цензура не ми треба.
Јас сум само искрен и остај ме да си пеам.

 

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от Slatkaristika