Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори
One Shot и Slatkaristika

One Shot и Slatkaristika

Бумеранг

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

My Prince Charming has a “dad bod” and is losing his hair Read now

Оригинален текст

Бум, Бум - кој игра прљаво добија,
за парите што си ги украл секој би робијал,
Уживај легни некоја година,
издржи,надвор те чекаат миљони брат.
Опасен со Bentley, опасен ко Jet Li
ќе биде али до тогаш цимер ти е Елвис.
Лежите по 3, но тебе ќе ти скратат пола,
а Елвис лежи за точак и радио од кола.
Ти се молам господу реагирај
али нема господ за тој што не е информиран.
Ти го одлежа миљонот он уште го лежи точакот,
но кармата е жена се спрема доаѓа покасно.
Се’ праиш за него ништо за себе
Сине на 18 се’ ти потпишувам на тебе.
Фала тато, и кармата го навлече на комар,
дочека лихвари да те исфрлат од дома (Бум-Хеј)
Се’ се враќа се‘ се плаќа бато (Бум-Хеј)
Се’ се плаќа се‘ се враќа како
Бум Бумеранг, Бум Бум Бумеранг
Немој да си глуп бе брат (Хеј)
Кој кој? кој игра прљаво добија,
куров ми добија само дела и робија
Прва, втора грешка жут картон!
можеш да стигнеш до црвен само ако си глуп бато.
Можете до утре да се расправате,
но 4 цифри кошта шамарање.
Плус на условно ко кучиња под ланци,
за да не се понашате ко Индијанци.
(Хеј) Дигнете палци и насмејте се ко глупаци
(Хеј) ттттаков начин би ти препорачал правник
(Хеј) Или пак можеш да се пресметаш ко маааааж,
ти си беше мирен али он те нападнаааа.
Сега ќе го јадеш и невин!
али прошлиот пат ти беше за се крив.
Мислеше дека, дека, не си платил
уствари не си сватил, дека ти се товарат камати (Бум-Хеј).
Се’ се враќа се‘ се плаќа бато (Бум-Хеј)
Се’ се плаќа се‘ се враќа како
Бум Бумеранг Бум Бум Бумеранг
Немој да си глуп бе брат (Хеј).

добави Превод

рап
Зареди коментарите

Още текстове от One Shot и Slatkaristika