Влез Регистрация

Скрий

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоят e-mail адрес и ще ти изпратим link, с който да създадеш нова парола.

Назад

Затвори
Елена Велевска

Елена Велевска

Недостъпна за тебе (Уволнен си от живота ми)

Гледай видеото

Адреса на видеото във Youtube, Vbox7 или Vimeo

Оригинален текст

Ти добро знаеш од секогаш за тебе
сум била добра премија
но мојата љубов ко на рулет ти
безобразно ја прокоцка
столбот на срамот го бакнав заради тоа
што си его манијак
твоите зборови болеа
но моите дела ке те уништат

Ексклузивно ти најавувам
јас од срце те одјавувам
и за тебе не сум повеке
достапна,достапна

Ексклузивно ти најавувам
јас од срце те одјавувам
и за тебе не сум повеке
достапна,достапна
недостапна за тебе

Ти сакаше да ме убиеш во поим
ко Титаник да потонам
но оганот да го изгасиш во мене
е мисија безуспешна
столбот на срамот го бакнав заради тоа
што си его манијак
твоите зборови болеа
но моите дела ке те уништат

поп-фолк
Зареди коментарите

Още текстове от Елена Велевска